Авторизация
 

Глава Верховного Суда написал Литвину о расправе

В «Обком» пришло следующее сообщение пресс-службы ВСУ:
«Із суддею Верховного Суду України хочуть влаштувати показову розправу
На цьому Голова Верховного Суду Василь Онопенко наголосив у своєму листі до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Василь Онопенко зазначив, що до нього, як Голови Верховного Суду, звернувся суддя Верховного Суду України, голова Військової судової колегії Верховного Суду України Олександр Волков з приводу порушення Вищою радою юстиції та Комітетом Верховної Ради України з питань правосуддя законодавства України під час розгляду питання щодо звільнення його з посади судді за порушення присяги.

У цьому зверненні йдеться про те, що Вища рада юстиції 26 травня цього року на порушення вимог частини четвертої статті 32 Закону України «Про Вищу раду юстиції» розглянула питання й прийняла рішення щодо внесення подання про його (О. Волкова) звільнення з посади судді за порушення присяги за його відсутності, без отримання від нього жодних пояснень стосовно суті висунутих проти нього обвинувачень.

Голова Верховного Суду України вважає, що за таких обставин Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя не мав правових підстав для розгляду подання Вищої ради юстиції. Проте вже 2 червня 2010 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя прийнято рішення внести пропозицію про рекомендацію звільнити О.Волкова з посади судді за порушення присяги. Відповідне рішення ухвалено знову ж таки за відсутності О.Волкова, який у той час перебував на стаціонарному лікуванні, і це суперечить положенням частини другої статті 20 Закону України «Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України», яка передбачає обов’язкову участь судді в засіданні Комітету при розгляді питання щодо його звільнення з посади.

Лише завдяки принциповій позиції Голови Верховної Ради, йдеться у листі, не було реалізовано спробу в незаконний спосіб розглянути питання про звільнення Олександра Волкова з посади судді на пленарному засіданні Верховної Ради України 3 червня цього року.

Численні порушення законодавства України при вирішенні цього питання у Вищій раді юстиції та Комітеті Верховної Ради України з питань правосуддя викликають обґрунтовані сумніви у можливості його неупередженого та об’єктивного розгляду на пленарному засіданні парламенту. У цьому вбачаються ознаки того, що із суддею Верховного Суду України О. Волковим хочуть вчинити показову розправу та з надуманих підстав, без надання можливості захиститися від висунутих обвинувачень помститися за його принципову позицію на посаді заступника Голови Ради суддів України та члена Вищої ради юстиції.

Так, за наявною інформацією Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя має намір на своєму найближчому засіданні повторно розглянути питання щодо судді Олександра Волкова, незважаючи на те, що він перебуває на стаціонарному лікуванні і з поважних причин не може взяти участі в засіданні Комітету. Це при тому, що відповідно до вимог частини третьої статті 20 Закону України «Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України» повторна неявка з поважної причини судді, стосовно якого розглядається питання про звільнення його з посади, унеможливлює розгляд Комітетом Верховної Ради України цього питання.

Голова Верховного Суду звертає увагу на те, Олександр Волков оскаржив до Вищого адміністративного суду України рішення Вищої ради юстиції про внесення подання щодо звільнення його з посади судді.

Враховуючи викладене, Василь Онопенко просить главу парламенту забезпечити розгляд зазначеного питання у Верховній Раді України відповідно до Конституції та законів України».
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: України, судді, Верховного, Верховної, посади, питання, звільнення, юстиції, засіданні, порушення, правосуддя, питань, Голови, цього, рішення, подання, Волкова, Комітету, Україниraquo, Вищої


Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное
Календарь
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930