Авторизация
 

Об изменениях в расчете и назначении жилищной субсидии

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій».

Постановою установлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
- надавалася у грошовій безготівковій формі;
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян прийматиметься управліннями соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків; здійснення покупок вартістю понад 50 тис. грн; здійснення операцій з купівлі іноземної валюти та інше).

Важливо! Житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 року, буде нарахована, починаючи з травня 2021 року.

За оформленням субсидії можна звернутися одним із наступних способів:
- безпосередньо до районних управлінь соціального захисту населення особисто за попереднім записом за телефонами:
Малиновський район - 705-16-60; 705-16-68;
Приморський район - 705-13-09;
Київський район - 705-41-75; 705-41-76;
Суворовський район - 770-13-70; 705-59-71;
- заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу Управління соціального захисту населення;
- через скриньку «Для звернень громадян»;
- за допомогою електронного сервісу, який розміщено на офіційному вебсайті Мінсоцполітики.

Бланки Заяви та Декларації можна роздрукувати з офіційного вебсайту Мінсоцполітики та надати їх у паперовій формі особисто або надіслати поштою до управлінь соціального захисту населення.

Крім того, вищезазначеною постановою внесено зміни до деяких законодавчих актів стосовно призначення житлової субсидії.

По-перше, при розрахунку житлової субсидії не будуть враховувати доходи від розміщення депозитів. По-друге, збільшено до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії.

Крім того, при визначенні права на отримання житлової субсидії не будуть враховуватись житлові приміщення, які належать на правах спільної або частковою власності, розташовані в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення.

Громадянам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років і яким її призначення на наступний період проводиться без звернення, необхідно повідомити до 1 вересня 2021 року районні управління соціального захисту населення про наявність умов, за яких житлова субсидія не призначається, зокрема про:
- наявність у особи із складу домогосподарства або члена його сім’ї транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше п’яти років, або більше одного транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років;
- здійснення особою із складу домогосподарства або членом його сім’ї купівлі земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу, цінних паперів, будівельних матеріалів тощо, здійснення платежів, внесків до статутного капіталу товариства (підприємства, організації), здійснення благодійних внесків у вигляді сплати коштів, надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень;
- наявність осіб із складу домогосподарства або членів їх сімей, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці;
- наявність у власності особи із складу домогосподарства або члена його сім’ї більше одного житлового приміщення (квартири, будинку), крім житла, яке належать особі на правах спільної або частковоі власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення;
- наявність у будь-кого із складу домогосподарства або члена сім’ї особи із складу домогосподарства на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у сумі, що перевищує 100 тис. грн;
- здійснення будь-ким із складу домогосподарства або членом його сім’ї протягом 12 місяців операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.

Крім того, якщо у отримувача субсидії відбулися зміни у складі сім’ї (прописка - виписка, шлюб - розлучення, народження, смерть осіб тощо), субсидіанту необхідно подати до районного управління соціального захисту населення нову заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидії.

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: субсидії, складу, домогосподарства, призначення, соціального, захисту, населення, житлової, здійснення, наявність, житлових, громадян, район, території, років, населених, пунктах, тимчасово, особи, приміщення


Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное
Календарь
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031