Авторизация
 

В июне Одесса седьмой раз встретит гостей музыкального фестиваля Odesa Classics

Этим летом в Одессе в седьмой раз состоится масштабное событие - международный музыкальный фестиваль Odesa Classics.
Программой фестиваля классической музыки предусмотрены концерты со 2 по 11 июня 2021 года и один специальный - 24 июня.

Концертные выступления будут проходить в Одесском национальном академическом театре оперы и балета, Большом зале Одесской областной филармонии, а также Зеленом театре в Центральном парке культуры и отдыха им. Т. Шевченко.

Традиционный open-air концерт на Потемкинской лестнице состоится 4 июня.

Также в рамках фестиваля пройдут выступления известных солистов, бесплатные для посещения концерты современной украинской музыки, художественная выставка «Нонконформисты», Всеукраинский конкурс юных пианистов имени Серафимы Могилевской, культурологические конференции и мастер-классы ведущих музыкантов.

Фестиваль пройдет при поддержке Одесского городского совета.

* * * * *

У фестивалі цього року беруть участь декілька оркестрів. Поряд з провідними українськими – Національним симфонічним оркестром України (Київ) і Національним Одеським філармонійним оркестром виступатимуть два західноєвропейські камерні колективи – Цюріхський і Брюссельський.
Один з кращих музичних ансамблів світу – Цюріхський камерний оркестр на чолі зі своїм художнім керівником (а також Artist-in-Residence фестивалю Odesa Classics), феноменальним скрипалем Даніелем Хоупом зіграють три концерти. Зокрема, прозвучать романтичні серенади композиторів різних епох і музика Альфреда Шнітке у виконанні Даніеля Хоупа і Олексія Ботвінова.

Фестивальна програма порадує гучними іменами солістів. Швейцарська скрипалька Марія Солозобова зіграє з Національним Симфонічним оркестром України унікальний концерт Б. Юсупова «Голоси скрипки». Вперше приїде до Одеси найпопулярніший молодий європейський піаніст Люка Дебарг, який виконає концерт А. Моцарта. А ось кращий сучасний виконавець німецької вокальної музики Маттіас Гьорне вже одного разу був учасником одеського фестивалю, вразивши нас своєю майстерністю; цього разу він покаже свою культову інтерпретацію циклу Шуберта «Зимовий шлях». Є вже в Одесі свої прихильники і у провідного піаніста Німеччини Себастіана Кнауера, який на цьогорічному фестивалі представить новий погляд на творчість Л. Бетховена у фантазії Араша Сафаяна «This is (not) Beethoven» («Це (не) Бетховен»).

4 червня відбудеться традиційний масштабний концерт на Потьомкінських сходах за участю Національного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. Соліст – народний артист України Олексій Ботвінов. Традиційно в концерті візьме участь переможець щорічного конкурсу юних піаністів імені Серафими Могилевської, який проходить у рамках фестивалю.

Особливою подією стане приїзд видатного письменника сучасності Михайла Шишкіна (Швейцарія), який разом з Олексієм Ботвіновим 7 червня в Зеленому театрі представлятимуть літературно-музичний проєкт про С. Рахманінова.

11 червня відбудеться європейська прем'єра концерту для скрипки, фортепіано та оркестру одного з найбільш затребуваних композиторів сучасності Тан Дуна (Китай – США). Концерт написаний спеціально на замовлення фестивалю ODESA CLASSICS і оркестру Сан-Франціско «New Century Orchestra». Тан Дун – володар безлічі призів і нагород, у тому числі GRAMMY, BAFTA і премії «ОСКАР» за музику до кінофільму «Тигр, що підкрадається, дракон, що зачаївся» (саме на основі її тем написаний новий концерт). Спеціальний концерт 24 червня дасть легендарний піаніст сучасності Євгеній Кісін.

У рамках фестивалю буде реалізовано ще кілька паралельних проєктів. Програма сучасної української музики включає п'ять безкоштовних для відвідування концертів у Зеленому театрі та Одеському художньому музеї. Будуть представлені: проєкт «Open Opera Ukraine» – «Musica Sacra Ukraine» – партесний вимір»; ансамбль «Alter Ratio» з новою програмою музики українських композиторів; Антоній Баришевський, Золтан Алмаші, Олексій Пєтухов, літератор Олена Андрейчикова.

Художня виставка «Нонконформісти» (куратор – А. Димчук) вразить своїм розмахом у Музеї західного та східного мистецтва (1-23 червня).
У рамках фестивалю відбудеться IV Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Серафими Могилевської, в якому візьмуть участь близько 30 юних піаністів віком 11-15 років. Як завжди, творче змагання пройде в стінах Одеського державного музичного ліцею ім. проф. Петра Столярського.

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: фестивалю, концерт, червня, рамках, України, Національним, сучасності, відбудеться, участь, оркестром, піаністів, оркестру, Classics, Odesa, фестиваля, музики, композиторів, Серафими, своїм, скрипки


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное
Календарь
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031