Авторизация
 

К сведению одесситов: контроль за оформлением трудовых отношений

Будьте в курсе – подписывайтесь на наш Telegram-канал Моя Одесса

З початку 2020 року до травня включно спостерігалась тенденція до зменшення кількості офіційно зайнятого населення. Так, кількість працівників у травні цього року була майже на півмільйони меншою, ніж у травні минулого року.

Тому, у червні 2020 року після пом’якшення карантинних заходів інспектори праці розпочали інформаційну роботу з роботодавцями щодо недопущення використання незадекларованої праці. У процесі цієї роботи інспектори праці відвідували роботодавців і розповідали їм та працівникам про ризики і наслідки неукладення трудових договорів. Такими відвідуваннями охоплено майже 160 тис. роботодавців.

В результаті кількість офіційних працівників упродовж червня зросла на 59 тис. осіб.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України Державної служби Укзаїни з питань праці (Держпраці) починає за участі та сприяння інших органів (Державної податкової служби, Пенсійного фонду, центрів зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо) проведення контрольних заходів з питань виявлення неоформлених працівників.

Передусім заходи контролю будуть проведені у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без укладення трудових договорів. Виявлення таких роботодавців здійснюється шляхом аналізу інформації, наявної у різних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Фінансові ризики та наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Навантаження щодо забезпечення виплати пенсій, лікарняних, утримання шкіл, лікарень, ремонту доріг тощо лягає на плечі відповідальних роботодавців та працівників, що сплачують податки.

Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може скласти 141 тис. грн. Тобто замість сплати штрафу за 1 неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні.

Про факти використання незадекларованої праці можна повідомити через сервіс «Повідомити про незадекларовану працю» за посиланням: https://sites.google.com/view/undeclared-work

Більше інформації за посиланням: https://dsp.gov.ua/podolannia–nelehalnoi–zainiatosti/





Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: праці, працівників, роботодавців, використання, трудових, органів, ризики, незадекларованої, інформації, самоврядування, інспектори, питань, розрахунку, працівника, заробітної, плати, штрафу, майже, місцевого, травні


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное