Авторизация
 

Одесса отметила Всемирный день противодействия торговле людьми

Щороку 30 липня світовою спільнотою відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році.

Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України. Торгівля людьми є третім за прибутковістю видом злочинної діяльності, після продажу зброї та наркотиків.

Існують різні види торгівлі людьми, зокрема: примусова праця, рабство, звичаї, подібні до рабства, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.

Основними уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми, є: незаміжні жінки, самотні матері, молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей; внутрішньо переміщені особи; іноземні громадяни – трудові мігранти; особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального; особи з проблемами психічного здоров’я; бідні та малозабезпечені особи.

Серед основних досягнень України з питань протидії торгівлі людьми є:
- прийняття у 2011 році Закону України «Про протидію торгівлі людьми»;
- запровадження гарячої лінії за номером телефону 15-47 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
- удосконалення національного механізму взаємодії субʼєктів, які протидіють торгівлі людьми, підвищення кадрового потенціалу державних установ;
- сприяння у міжнародних розслідуваннях;
- внесення змін до Кримінального кодексу України, які привели визначення торгівлі людьми у відповідність до вимог Європейської конвенції;
- передбачено кримінальну відповідальність за торгівлю людьми;
- підвищення рівня ідентифікації постраждалих осіб та надання їм допомоги.

З метою координації заходів з протидії торгівлі людьми у м. Одесі створена міжсекторальна робоча група, що діє у рамках міської координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

З нагоди відзначення у м. Одесі Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 30 липня 2020 року в пресцентрі «Одесит» (вул. Пушкінська, 32) відбувся брифінг за участю: представника фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Людмили Акімової; заступника директора департаменту – начальника управління сімейної та гендерної політики департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради Наталії Лисенко та голови громадського руху «Віра, Надія, Любов» Тетяни Семікоп.

Цього ж дня на Соборній та Привокзальній площах, Кримському бульварі, у парку ім. Горького та на площі Незалежності проводилась тематична акція «Людина – не товар». В ході акції була розповсюджена література з попередження торгівлі людьми.

Довідка
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми, протягом 2019 року отримали 11 одеситів, з них 8 жінок та 3 чоловіка. У 2020 році такий статус отримали двоє чоловіків.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2012 року № 660 затверджено Порядок виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Така допомога виплачується одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів.
Так, департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради протягом 2018 року таку допомогу перераховано 6 особам на загальну суму 31260,00 грн, у 2019 році – 4 особам на загальну суму 23421,00 грн, у І півріччі 2020 року – 2 особам на загальну суму 12612,00 грн.

Контактні телефони: (048)705-12-63.

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: людьми, торгівлі, України, особи, протидії, політики, особам, липня, загальну, використання, постраждали, міської, отримали, підвищення, гендерної, протягом, питань, примусова, сімейної, протидію


Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное
Календарь
«    Декабрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031