Авторизация
 

Об оптимизации процесса назначения и предоставления социальной помощи

Будьте в курсе – подписывайтесь на наш Telegram-канал Моя Одесса

Міністерством соціальної політики України розроблено низку змін для забезпечення доступу до соціальної допомоги громадян та родин, що її потребують.

Суттєві зміни стосуються питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, тобто тих видів соціальної підтримки, які надаються залежно від доходу сім’ї.

Встановлено, що:
- перерахунок допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні - червні 2020 р., проводиться з 1 січня 2020 року у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
- з 1 липня 2020 року призначення і виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям - особам, у яких закінчився строк таких виплат у березні - червні 2020 року, здійснюється лише після подання нової заяви з необхідними документами та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;
- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям - особам, які звернулися за її призначенням у липні - серпні 2020 р., призначається і виплачується, починаючи з липня 2020 року.

Окрім цього, затверджено нову редакцію порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Основним принципом надання допомоги визначено об'єктивність отримання низьких доходів, або відсутність доходів у непрацюючих працездатних членів сім’ї.

У Програмі допомоги малозабезпеченим сім'ям залишаються працездатні особи, які здійснюють догляд за дітьми до досягнення ними 3-річного або 6-річного віку, хворими дітьми, яким не встановлено інвалідність, особами з інвалідністю 1-2 груп, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, особи, які надають соціальні послуги з догляду, багатодітні сім'ї, або одинокі матері. Інші працездатні особи з малозабезпечених сімей або мають працювати, або перебувати в Центрі зайнятості, тоді згідно з їхніми доходами їх включатимуть у Програму.

Також рішенням Кабінету Міністрів України удосконалено механізми взаємодії органів влади та органів місцевого самоврядування, запроваджується механізм обміну інформацією між ДПС, Пенсійним фондом, скасовано необхідність надання додаткових довідок про доходи від заявників.

Довідка
До 1 липня 2020 року розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з усіма підвищеннями (10%-20%) та надбавками (250-500 грн) на дитину становив у середньому 115% від розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
З 1 липня 2020 року розмір такої допомоги становитиме 130% від розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку:
- для дітей віком до 6 років – 2 416,7 гривень;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 3 013,4 гривень.
Скасовано норму, яка обмежувала максимальний розмір допомоги (75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї).
З 1 липня 2020 року максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

Підготовлено департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: допомоги, соціальної, державної, дітей, липня, малозабезпеченим, прожиткового, мінімуму, сімям, розмір, розміру, відповідного, встановлено, дитину, призначення, інвалідністю, видів, віком, особи, років


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное