Авторизация
 

К сведению одесситов: особенности электронного декларирования доходов

Куди подавати Декларацію про майновий стан і доходи фізичній особі,

якщо прописка в одному місці, а доходи в іншому?

 
Відповідно до п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки органу контролю , у якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п.45.1 ст.45 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органу контролю. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати податкову декларацію до органу контролю за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію органу контролю за попередньою податковою адресою.

 

 Одержували іноземні доходи - подайте декларацію

Усі громадяни, які отримали у 2017 році доходи із-за кордону – спадщину, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто заробітну плату, мають їх задекларувати. При цьому податкову декларацію про майновий стан і доходи вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримані податки.
У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військового збору 1,5%.
Громадяни можуть надіслати декларацію поштою або звернутися до посольства чи консульства. Також вони мають право оформити довіреність своїм близьким в Україні, щоб вони подали декларацію. Або подати її за допомогою електронних засобів онлайн.
У випадку, коли громадянин вже сплатив податок за тими ставками, які діють в іншій країні, то  має взяти вподаткових органах іноземної держави довідку про сплачені суми і їх буде враховано під час перерахунку в Україні.
Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Детальніше у роз‘ясненні ДФС України, яке розміщено на офіційному порталі у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 103.19). 



Отримали спадщину – задекларуйте дохід

Згідно з п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна в межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
При отриманні доходів у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, виникає обов’язок щодо подання податкової декларації.
Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок.
Так, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення (п.п.174.2.1 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).
Фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (дарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якої спадщини (дарунку).
Звертаємо увагу, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

 



Підготовлено за матеріалами

 ГУ ДФС в Одеській області 



Источник: http://omr.gov.ua

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: доходи, податку, декларацію, України, особи, податків, платник, фізичної, податкову, платника, фізичних, контролю, органу, ставкою, доходу, адресою, подати, споріднення, першого, отриманого


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное
Календарь
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031