Авторизация
 

Позакореневе підживлення: його користь для рослини

Прийнято розрізняти (класифікувати) підживлення рослин добривами на 2 основні способи: внесенням поживних речовин у грунт та позакореневе підживлення. Перше вважається основним. Добрива вносять до посіву або безпосередньо під час посіву сільськогосподарських культур. Післяпосівне підживлення – це додатковий захід, доповнення основного і припосівного удобрення для покращення умов росту і розвитку рослин.

У свою чергу, розрізняють три різновиди підживлення:

  • прикореневе (добрива вносять на поверхню грунту);
  • кореневе (поживні речовини вносять механічним способом у зону розташування активної кореневої системи;
  • позакореневе. Його ще називають листковим підживленням, оскільки добрива у формі рідини потрапляють на листкову поверхню культури.

Позакореневе підживлення: яка його роль у житті рослини?

Аграрії знають, що для того, щоб отримати максимальний урожай високої якості, необхідно дотримуватися ряду умов, починаючи з посіву якісного насіння, закінчуючи ретельним збором врожаю. Серед переліку таких умов – збалансоване застосування добрив, що містять мікроелементи. Їх нестачу у грунті можна компенсувати таким агроприйомом, як позакореневе підживлення, - найефективнішим методом внесення мікроелементів впродовж вегетації. Він здійснюється шляхом обприскування рослин у критичні фази розвитку.

Цікаво, що у такому випадку сільськогосподарські культури споживають мікроелементи у декілька десятків разів ефективніше, ніж при кореневому чи прикореневому підживленні.

Що ще дає рослині такий захід, крім підвищення урожайності та забезпечення належної якості врожаю?

  1. Збільшення швидкості протікання всіх процесів у клітинній тканині рослини.
  2. Підвищення протистояння негативним природним факторам.
  3. Краще споживання та засвоювання основних добрив (азоту, фосфору, калію).
  4. Зниження ризику полягання культури під час свого розвитку та ураження хворобами.
  5. Підвищення органолептичних властивостей отриманого урожаю.

Вищезазначені позитивні моменти – лише частина з великого переліку. І це не дивно, оскільки позакореневе підживлення передбачає застосування добрив з багатим мікроелементним складом (бором, цинком, кобальтом, залізом, марганцем, магнієм та ін.)

Що пропонує ДоброДІЙ для підживлення рослин?

Науково-виробнича компанія «Майбутнє Будуємо Разом» пропонує аграріям цілу лінійку якісних, екологічно-безпечних препаратів для позакореневого підживлення рослин. Зокрема, композиційне органо-мінеральне добриво «ДоброДІЙ», добрива з активним вмістом калію, цинку, молібдену, бору, міді, продукти захисту для боротьби з бактеріозами, грибковими та вірусними захворюваннями рослин.

До речі, більшість добрив ДоброДІЙ доцільно застосовувати не лише для листкового підживлення, а й для обробки насіннєвого матеріалу безпосередньо перед посівом. Основні ж переваги застосування добрив ДоброДІЙ - зменшення стресу від дії гербіцидів на культуру; підвищення обмінних процесів в рослині, стимулювання вкорінення, посилення стійкості до хвороб, підвищення стійкості до вилягання культур, морозо- та жаростійкості, покращення якості отриманого врожаю тощо. Їх можна застосовувати на усіх без винятку видах с/г культур.

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Теги: підживлення, рослин, добрив, позакореневе, ДоброДІЙ, добрива, підвищення, застосування, культур, посіву, вносять, культури, якості, врожаю, розвитку, рослини, покращення, оскільки, застосовувати, отриманого


Оставить комментарий
  • Новости
  • Популярное
Календарь
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930